Rocknrolla (2008)
rocknrolla, rock, mafyaRocknrolla filmini izlerken insan ayrı bir tat alıyor. Filmde net bir başrol oyuncusu yok, oyuncu kadrosu çok kalabalık ve hikaye tek bir olay üstünden ilerlemiyor. Birbirleriyle bağlantılı ilerleyen bir çok açıdan bakıyoruz filme ve aksiyon filmin başından sonuna kadar sürekli belirli bir seviyenin üstünde. Kalabalık oyuncu kadrosunda öyle isimler var ki hepsi ayrı filmlerde başrol yükünü üstlenen isimler ve Guy Ritchie rol dağılımını çok tadında yapınca keyifli bir film ortaya çıkmış. Filmin giriş müziği bile zaten bir havaya sokuyor insanı film başlarken. Niye izlenmeli bu film onu kısaca özetlemem gerekirse senaryo kaliteli, oyuncu kadrosuna diyecek yok zaten, aksiyon sahneleri başarılı ve komedi içeren sahnelerde çok iyiydi filmin bazı yerleri aklıma geldikçe hala gülerim.

Filmin konusunu kısaca özetlersek Londra’ da emlak işleri artık para kazanmak için en uygun yoldur böyle oluncada gangsterler, iş adamları, politikacılar hepsi bu pazarın bir parçası olmuşlardır. Gangsterler arasında en üst seviyede ve Londra’ nın en önemli adamlarından biri olan Lenny Cole, Rusya’ dan gelen kendi ülkesinde Lenny gibi önemli bir adam olan Uri’ yle bir işe girer. Lenny’ nin rock star olan sorunlu üvey oğlu Johhny babasının işlerine çomak sokunca herkesin kendi payını aldığı sorunlar silsilesi başlar.

Kadrosunda Gerard Butler, Tom Hardy, Toby Kebbell, Ludacris, Thandie Newton, Jeremy Piven, Mark Strong, Karel Roden ve Tom Wilkinson gibi başarılı oyuncuların yer aldğı bu aksiyon, suç türündeki filmi hepinize tavsiye ediyorum.

FRAGMAN


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir