Prometheus (2012)
Eğer sıkı bir bilim kurgu hayranıysanız bu filmi zaten izlemiş olmanız lazım. İzlemediyseniz de bunu bir şans olarak değerlendirin ve tereddütsüz bu filmi açın. Görsel anlamda bir şölen etkisi yaratan film gizem unsuruyla, kurduğu hikayenin etkileyici havasıyla izleyene heyecan dolu dakikalar yaşatıyor. Alien’ in yönetmeni Ridley Scott bilim kurguya verdiği aradan sonra bu filmle müthiş bir dönüş yapıyor. Film Alien’ de cevaplanmayan bazı sorulara cevap niteliği de taşıyor. Bununla beraber izleyiciyi yeni olayların içerisine sokuyor. Alien serisini izlememiş biri de bu filmi rahatlıkla izleyebilir bağımsız bir konuya sahip sadece o seriyle yer yer aynı havayı yaşatan bir film olmuş.

Filmin konusu ise insan ırkının geldiği yeri araştıran bir ekip evrenin uzak köşelerinde bir araştırma başlatır. Hayatın başlangıcını arama çabası bir anda dünyanın geleceğini tehlikeye sokabilecek bir durumla onları karşı karşıya getirir. Geçmişi araştırırken geleceği kurtarma durumunda kalan ekibin bu gizemli yerde başlarına gelen olayları izliyoruz.

Kadrosunda Charlize Theron, Guy Pearce, Micheal Fassbender, Logan Marshall-Green ve Noomi Rapace’ nin bulunduğu bu gizem, macera ve bilim kurgu türünde ki filmi izleyecek olan herkese şimdiden iyi seyirler diliyorum.

FRAGMAN


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir