Predestination (2014)
Predestination’ la ilgili söylemek istediğim ilk şey bu filmi izleyin ve izlettirin. İzlediğim en iyi bilim kurgu filmlerinden biri oldu. Yıllardır her boşluğumda film izleyen biri olarak artık çok kaliteli yapımlar bulmakta zorlanıyorum. Yeni çıkan yapımlarda o tadı vermiyor. Bu yüzden kriterlerimi biraz düşürdüm ve elimde olan filmlerden zevk almaya bakıyordum. Ama önce İntersteller’ ı sonra da bu filmi izlemek o kadar iyi geldi ki bana hiç beklemediğim bir filmden bu kadar büyük şeyler bulmak beni çok mutlu etti.

Bu filmi açıkçası spoiler vermeden nasıl anlatacağımı da bilmiyorum o yüzden siz de benim yaptığım gibi çok araştırma yapmadan filme balıklama atlayarak olayların gelişiminden daha çok şaşırıp daha fazla zevk alabilirsiniz. Film polisiye bir tür olarak başlıyor sonra bir anda dram filmine dönüşüyor o kısımda acaba sıkıcı bir film mi izleyeceğim diye düşünürken bilim kurgu kısmına geçtikten sonra inanılmaz bir filme dönüşüyor. Arkadaşımla izlerken filmi durdurup sıkça ne anladığımızı ne olduğunu durup tartıştık gayet eğlenceli geçti o yüzden film benim için.

Robert A. Heinlein’ in All You Zombies adlı kısa hikayesinden uyarlanan filmin başrollerinde Ethan Hawke, Sarah Snook, Noah Taylor ve Freya Stafford oynamaktadır. İzleyecek herkese şimdiden iyi seyirler.

FRAGMAN


Yorumlar

  1. filmsever

    Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir