One Flew Over The Cuckoo’s Nest – Guguk Kuşu (1975)
Bir Jack Nicholson filmi ile sizlerleyim, bu film Jack’in yıdız olarak parladığı bir yapım sanırım.

Birkaç gün önce arkadaşımın ‘Hadi film izleyelim.’ diyerek kendisine gelen öneri listesinden rastgele seçtiğimiz, konusu dahi araştırmadan açıp izlemeye başladığımız tatlı sert, sizlerle paylaşmak için sabırsızlandığım bir film..

Evet kısaca konusu şudur; Randle Patrick McMurphy hapishaneden kurtulmak için deli taklidi yapan biridir, gerçi kurtulmak için mi taklit yapıyor yoksa gerçekten delilik mi var, ya da akıl hastanesine gittikten sonra mı akıl sağlığını yitiriyor orası size kalmış. Her neyse McMurphy akıl hastanesinde yaşamaya başladıktan sonra, orada bulunan hemşirelere hafif bir baş kaldırıda bulunur; Mc Murphy’e göre oradaki hastalar uyuşturulmuş ve de zorla orada tutulmaktadır. Acaba öyle mi? Tabi ki bu baş kaldırı yanıtsız ve sonuçsuz kalmayacaktır.

Hastaların sevimli halleri, McMurphy’nin hastalar için elinden geleni yapmaya çalışması, ruhsuz hemşireler, mutluluk, hüzün.. Her duygu ile sizleri sarıp sarmayalacak bir dram filmi ile sizleri baş başa bırakıyorum. İyi seyirler dilerim..

FRAGMAN


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir