Nine – 9 (2009)
nine2

Sanırım müzikal filmlere bakış açısında bir orta yok ya sevilir ya nefret edilir aksine hiç denk gelmedim. Ben gerçek bir müzikal film aşığıyım Sound of Music’ten Chicago’ya hepsi benim bebeğim gibi :) İsterim ki müzikal sevmeyenler de benim gibi olsun. Bunun için de Nine filmi başlangıç olarak son derece ideal. Öncelikle muhteşem bir kadro ve kadronun arkasında sönük kalmamış çok başarılı bir senaryo var.

Daniel Day Lewis’in ilhamını kaybetmiş ünlü yönetmen Guido’yu canlandırdığı filmde, Guido çekimlerine başlanmak üzere olan filmi için bir fikir aramaktadır ve bu süre içinde hayatında olan kadınlarla içsel hesaplaşmalara girmeye başlar. Karısı, annesi, metresi, kostümcüsü vs. hepsiyle olan ilişkisi hem gerçekte yaşadıkları hem kafasında sorguladıklarıyla hoş bir müzikal şeklinde filme yansıtılmış.

NGNineMovie1

En iyi yardımcı kadın oyuncu ve kostüm tasarımı dallarında da Oscar adaylığı bulunan filmde Hollywood’un bütün kadınları var neredeyse. Kate Hudson, Penelope Cruz, Fergie, Nicole Kidman, Judi Dench, Marion Cotillard ve Sophia Loren’den hangisi nerede karşınıza çıkacak bilemiyorsunuz :) Filmin yayınlandığı 2009 yılında tüm müzik albümünü ipod’uma indirip günlerce aralıksız dinlemiştim şarkılar da öyle başarılıydı.

Özet olarak müzikal sevmeye meyilliyseniz ya da zaten seviyorsanız, güzel müzikler dinlemek, bolca İtalya manzarası, klasik otomobil, güzel kostümler ve güzel insanlar görmek istiyorsanız Nine filmiz tam sizlik!

FRAGMAN


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir