My Sassy Girl – Hırçın Sevgilim (2001)
My Sassy Girl yanlış hatırlamıyorsam eğer, izlediğim ilk Güney Kore filmiydi. Bu filmi izledikten sonra da Kore sinemasına çok ısındım ve bunun gibi birçok güzel filme denk geldim. Filmimizin bir de 2008′ da çekilmiş Amerikan versiyonu var ama ben her zaman orjinalinden yanayımdır. Zaten her türlü duyguyu Koreliler daha iyi yansıtmışlar. Türünde en iyilerden biri film içinde bol bol kahkaha attığımı hatırlıyorum. Romantizmin yoğunlaştığı sahnelerde çok güzeldi ve sonlara doğru duygusallığı da hissettirince tam anlamıyla iyi bir film oldu.

Filmin konusu ise Kyun-woo bir akşam metrodayken çok güzel bir kızla karşılaşır. Kızı dikkatle incelemeye başlayan oğlan kızın kör kütük sarhoş olduğunu ve ayakta zor durduğunu görünce raylara düşmekten kurtarır. Metroya binerken kız oğlana laf atıp sızdığı için herkes kızı Kyun-woo’ nun sevgilisi sanır ve yolcuların baskısı yüzünden Kyun-woo kızla ilgilenmek durumunda kalır. Baygın kızımızı bir motele yerleştirir. İşte bu tanışma ikisininde hayatını değiştirecek.

Eğlenceyi, romantizmi ve duygusallığı sonuna kadar yaşatan bu samimi aşk hikayesini izlemenizi hepinize öneriyorum. Ayrıca Gianna Jun’ un güzelliği ve tatlılığı filmi çok ayrı bir yere taşıyor. Şimdiden iyi seyirler.

FRAGMAN


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir