Masal Şatosu Sihirli Davet (2019)
Masal Şatosu: Sihirli Davet

Okullar açılmadan vizyona giren Masal Şatosu: Sihirli Davet filmi çocukların okul stresinden biraz uzaklaşmasına yardım ediyor. Bunu filme gelen çocukların filmden çok mutlu şekilde çıkmalarından anladım. Sadece çocuklar değil gençler ve büyük yaştakiler de filmin koltuklarında yerini almıştı. Bu sebeple film çocuk filmi olarak değerlendirilmemeli bence. Tüm aile birlikte gelip bu filmi izleyebilirsiniz.

Film hakkında yapılan yorumlardan önce filmin adını televizyonlarda çok yoğun olarak duyduk. Televizyonda filmin bu kadar çok çıkmasında Aleyna Tilki’nin kız kardeşi Ayça Tilki’nin filmde oynuyor olması. Filmin konusu 11 yaşında olan Neşe adlı kızın kendi yaşıtları ile güzel bir tatil yapması sırasında bir gece bahçelerinde çok farklı bir şeyle karşılaşması ile her şey değişir. Neşe bahçelerinde masaldan çıkmış bir cüceyi görür. Cüce Neşelerin bahçesine bir şey gömmektedir.

Neşe sabah olunca koşarak bahçeye gider ve oraya cücenin sakladığı şeyi bulur. Bu sihirli bir anahtardır. Bu sihirli anahtarın ne olduğunu kısa sürede öğreniyoruz. Bu anahtar sihirli bir anahtardır ve masal dünyasının kapılarını açmaktadır. Fantastik film önerileri arasında son yıllarda önerebileceğim nadir filmler arasında yer alan bir film. Bu filmi izlemek için sinemaya gidenler arasında memnun olmayan ve olumsuz yorum yapanı görmedim. Filmde Neşe ve arkadaşlarının masal dünyasına girmeleri ve orada yaşadıkları oldukça güzel anlatılmış. Ara sıra masal dünyasına gidip bu dünyanın sorunlarından uzaklaşmak isterseniz bu filme gitmenizi ve izlemenizi tavsiye ediyorum.

Filmin izlenme oranlarına bakıldığında okulların açılmasına yakın stres olan çocukların filmi izleyerek rahatlamaya çalıştığını görüyoruz.  Film önerileri arasında çocuklar ve fantastik filmleri sevenler için en çok yıldızı alan filmlerden biri olduğunu görüyoruz. Ben bu tür filmleri izlemeyi sevdiğim için tam puan vermiş olabilirim ve herkese izlemesini tavsiye ederim. Siz de bu konuda yorum yapmak için bence tarafsız bir düşünceyle filmi izlemelisiniz.

Vizyon tarihi: 30 Ağustos 2019 (1s 40dk)
Yönetmen:  Burak Kuka
Oyuncular: Ecrin Su Çoban, Berk Coşkun, Ayça Tilki
Tür: Fantastik, Aile
Ülke: Türkiye

Masal Şatosu: Sihirli Davet Fragman


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir