Like Crazy – Çılgınlar Gibi (2011)
Bir akşam canım film izlemek istedi. Romantik ama beni ağlatan bir film izlemek istedim. Öyle bir film izlemek istiyordum ki saatlerce etkisinde kalayım. Sonra tesadüf eseri Çılgınlar Gibi’yi buldum ve iyi ki izlemişim!

Filmin konusu şöyle;
Anna (Felicity Jones), İngiltere’den Amerika’ya öğrenci vizesiyle gelmiş, üniversiteli bir öğrencidir. Jacob (Anton Yelchin) ile tanışırlar ve birbirlerine kısa sürede aşık olurlar. Zaman hızla geçer ve Anna’nın öğrenci vizesinin süresi dolar. Genç aşıklar da birbirleriyle zaman geçirmek pahasına bu duruma aldırış etmezler. Daha sonra Anna kaçak muamelesi görür ve sınır dışı edilir. İki genç ilişkilerini uzaktan yürütmeye çalışsalar da araya giren mesafe ve üçüncü-dördüncü kişiler ilişkilerini zedeleyecektir.
Filmde çok fazla diyalog olmaması beni bu film hakkında en çok etkileyenlerden bir tanesiydi. Çoğu insanın durağan diyebileceği bu film beni öylesine etkiledi ki… Bakışlarla birçok şey anlattı oyuncular ve bence ikisi de harikaydı.
Aralarına başka kişiler sokmaları her ne kadar beni sinir etse de, ikisi de her an birbirlerini hatırlıyorlar ve geri dönmenin bir yolunu arıyorlardı.
Filmin sonu da öyle bir bitti ki şok oldum. “Bu mu!” diye kaldım. Ama bence çok da yerindeydi. “Siz nasıl düşünmek isterseniz öyle olsun” der gibiydi yönetmen.

Ben filmi her açıdan çok beğendim. Gerisi size kalmış!

FRAGMAN


Yorumlar

 1. Aybike

  Cevapla

  • story

   Cevapla

 2. filmsever

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir