La Piel Que Habito – İçinde Yaşadığım Deri (2011)
la piel que habito, içinde, yaşadığım, deri, içinde yaşadığım deri, antonio banderasİçinde yaşadığım deri çok acayip senaryosu olan, gerilim unsuru çok tadındayken gizem unsurunu son ana kadar koruyup, şaşırtıcı bir şekilde filmin sonunu getiren bir kitap uyarlamasıdır. Filmle ilgili bir uyarıda bulunmam gerekirse başlarda durağan ilerleyen ufak bir kısmı var sakın ola ki filmin böyle devam edeceğini düşünmeyin. Bir de filmi araştırırken spoilera maruz kalma olasılığınız yüksek bu yüzden benim size tavsiyem eğer içinde gizem unsurunun bolca olduğu insanın izlerken psikolojisini etki edecek kadar vurucu sahnelerin yer aldığı bir film izlemek istiyorsanız hiç düşünmeden bu filmi açabilirsiniz. Film bittiğinde etkilenmeme şansınız yok.

Biraz da filmin konusundan bahsetmek gerekirse Dr. Robert Ledgard’ ın karısı bir trafik kazası geçirir ve vücudunun büyük bir kısmı yanıklara maruz kalır. Doktorumuz da hayatının 12 yılını insan derisi üretmek için harcar ve en son domuz insan kanı bileşimiyle bir deri yaratmayı başarır. Eşi bu kazadan sonra kendisini bir türlü toparlayamaz ve intihar eder. Bu olaydan sonra küçük kızıyla kalan Dr. Robert ailesine karşı çok korumacı olur. İlerleyen yıllarda kızının başına bir olay gelince olacakları izliyoruz.

Başrollerinde Antonio Banderas, Elene Anaya ve Fernando Cayo’ nun oynadığı bu İspanyol yapımı filmi izlemek isteyen herkese şimdiden iyi seyirler.

FRAGMAN


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir