La Cara Oculta – Karanlık Taraf (2011)
la cara oculta, karanlık, taraf, karanlık tarafŞunu belirtmek istiyorum İspanyolların gerilim alanında ne kadar başarılı olduğunu başka filmlerde de anlatmıştım. Bu filmde onlara bir kanıt niteliğinde. Gerçekten özgün senaryolarıyla beni her filmde şaşırtıyorlar. Bu filmi izlemek isteyenler için şöyle bir uyarım var. Benim tavsiyem izlemeden önce kesinlikle fragmanı izlemeyin. İçinde fazlasıyla spoiler var. Bu yüzden ilk defa bir filme fragman koymuyorum. Daha fazla keyif alırsınız filmden. Ben hiçbir yorum okumadan ve araştırma yapmadan filmi izlemeye başlamıştım. İzlerken inanılmaz içine çekilmiştim filmin senaryo hiç beklemediğim bir yöne gitmişti ve filmden inanılmaz etkilenmiştim. Siz de gerilim, gizem, psikoloji türlerindeki bu filmi izlemek istiyorsanız başka hiçbir araştırma yapmadan gönül rahatlığıyla bu filmi izleyebilirsiniz.

Filmimizin konusu İspanyol bir orkestra şefi olan Adrian ve sevgilisi Belen yeni bir eve taşınırlar. Herşey yolunda giderken Belen sevgilisine kendisini terk ettiğiyle ilgili bir video mesajı bırakıp kayıplara karışır. Kızın izine daha sonra hiçbir yerde rastlanmayınca Adrian polisin gözünde baş şüpheli durumuna düşer. Adrian için herşey üst üste gelmektedir.Hem sevgilisi tarafından nedenini anlayamadığı bir şekilde terkedilmiştir bunun hayal kırıklığı ve sinirini yaşar, hem de polis tarafından şüpheli konumuna düşmüştür. Kendini toparlamak isteyen Adrian hayatına yeni birini almıştır. Film zamanla bu gizemli kayboluşla ilgili gerçekleri ortaya çıkarırken aşk, kıskançlık ve ihanet dolu sahneler bizi bekler.

Böyle filmler her zaman denk gelmez bu filmin de çok bilinmemesine şaşırıyorum. Şimdiden herkese iyi seyirler tadını çıkarın.

 


Yorumlar

  1. Betül

    Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir