Klass – The Class (2007)
klass, the class, sınıfPek bilinmeyen ama çok güzel bir film arıyorsanız Klass önerilecek ilk filmlerden biridir. Ama ben bu filmi izlemeyi uzun süre erteledim. Sebebi ise yorumlarında sürekli çok sinir bozucu film, sağlam sinirlere sahipseniz izleyin, küfür etmeden izlemek imkansız gibi şeyler görmemdir. Bir gün merakıma yenik düşüp açtığımda filmi gerçekten beklediğimin çok üstünde bir film buldum. Evet sinirlerinizi bozuyor film ama şunun garantisini verebilirim filmi izlediğinize kesinlikle pişman olmayacaksınız. Filmin bu kadar etkileyici olmasının sebebi gerçek hikayeden uyarlanması olabilir. Film seçerken Amerika yapımlarıyla sınırlandırmayın kendinizi gerçekten diğer ülkelerden de başyapıt sayılabilecek filmler çıkıyor. Estonya yapımı olan bu filmde bunlara bir örnek sayılabilir.

Filmimizin konusuna gelecek olursak Joosep kendi halinde, içine kapanık bir çocuktur ve okulda sınıf arkadaşları tarafından sürekli sözlü ve fiziksel hakaretlere maruz kalmaktadır. Bunlara karşı sessiz kalan Joosep’ e uygulanan şiddet gün geçtikçe artmaktadır. Sınıf arkadaşlarından Kaspar’ ın bu duruma daha fazla dayanamayıp Joosep’ e yardım etmeye başlamasıyla her ikisi içinde dayanması zor günler başlar.

Üstüne düşünülmesi gereken senaryosuyla, çoğu oyuncunun ilk filmi olmasına rağmen başarılı oyunculukları ve vurucu finaliyle Klass kesinlikle izlenmesi gereken bir film. Dram ve suç türündeki bu filmi izlemek isteyenlere şimdiden iyi seyirler.

FRAGMAN


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir