(+221) Kişi oy verdi.

Joker (2019)
Yeni bir film önerisi ile karşınızdayım.. Joker filmini izlediğim de Joaquin Phoenix Joker performansıyla ne kadar iyi bir oyuncu olduğunu bir kez daha kanıtlamış olduğunu gördüm. Joker diyince ister istemez bir aksiyon, macera vs. gibi bir beklenti içerisine giriyoruz fakat film bunları tam aksine sakin bir yapıya sahip ve dram ağır basıyor. Filmi aksiyon beklentisi içinde izleyenler beğenmemiş o yüzden bu uyarıyı yapmak istedim. Keyif alarak izlediğim bir film oldu sizlerin de bu bakış açısıyla izlediğiniz de keyif alacağınızı düşünüyorum ve kesinlikle izlemenizi tavsiye ediyorum.

Joker Film Konusu

Todd Phillips’in yönettiği film, özetlemek gerekirse (Arthur Fleck) Joker’in nasıl doğduğunu anlatmaktadır. Arthur hasta ve bakıma muhtaç annesiyle beraber hayat sürmektedir. Arthur para kazanmak için komedyenlik yapmaktadır fakat bu iş için pek başarılı olduğu söylenemez.

Topluma ayak uydurmaya çalışan Arthur farklılıkları yüzünden sürekli negatif tepkilere maruz kalmaktadır. Acıklı geçmişini bir nebze unutturmak için annesi Arthur’a Happy diye hitap eder. Arthur duygusal olarak dolduğu zamanlarda kahkaha krizine girmektedir. Arthur’un bu anlamsız kahkahaları yüzünden zamanla işinden de olur ve ruhsal dengesizlikleri artmaya başlar. Arthur dışlanmışlığın vermiş olduğu hayal kırıklığıyla gözü dönmüş bir katil olma yoluna girer ve namıdiğer Joker’e dönüşür.

FRAGMAN


Şuna da göz atabilirsiniz: Cep Herkülü Naim Süleymanoğlu (2019)

Yorumlar

  1. SEO Affiliate Program

    Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WordPress Themes