John Wick (2014)
Aksiyon dalında en iyi filmler arasında daha vizyona girmeden gösterilen John Wick izleyenleri beklediği aksiyona ve heyecana kavuşturdu. Keane Reeves’ in karizmasının tavan yaptığı bu filmde konuyu klişe olarak görebilirsiniz ama yönetmenin filme kattığı ufak detaylar sayesinde izlemesi keyifli bir film olmuş. İzlerken hayranlık duyacağınız klasik arabalar, dünya tatlısı bir köpek ve başarılı çatışma sahneleriyle size 100 dakikayı su gibi geçirtiyor.

Filmimizin konusu ise hayatı kirli işlerin içinde geçmiş ve adının geçtiği yerde saygı uyandıran kiralık katil John Wick, bir kadına aşık olur ve onun için her şeyden vazgeçerek mutlu olduğu bir hayat kurar. Karısının hastalığı sonucunda ölmesiyle 5 yıl süren evliliğinin ardından büyük bir boşluğa düşen John karısının ona bıraktığı son hediyeyle hayata tutunmaya çalışır. Hastalığını bilen karısı kendisinden sonra ona yoldaşlık etmesi için dünya tatlısı bir köpek bırakır. Tek tutkusu arabasıyken bu köpeğe büyük umutlar bağlayan John hayatına devam etme kararı almışken bir benzinlikte karşılaştığı kişilerle atıştıktan sonra evinde onların saldırısına uğrar. Arabasını çalmadan önce köpeğini de öldüren hırsızlar John’ un elindeki son şeyi de alırlar. Bu hırsızın eski patronun oğlu olduğunu öğrenince intikamını almak için büyük bir çeteyi karşısına alır.

Fragmanını izlediğinizde size neleri vadettiğini az çok anlayabileceğiniz bu hareketli filmi siz aksiyon öneriyorum. Şimdiden iyi seyirler.

FRAGMA


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir