Inside Man – İçerideki Adam (2006)
inside, man, inside man, içerideki, adam, içerideki adamFilm daha giriş sahnesiyle sizi içine çekmeyi başarıyor. Son derece zeki biri olan Dalton Russell (Clive Owen) bir hücredeyken, bizlere planladığı kusursuz hırsızlığı anlatmaya başlıyor. Sonrasında da bu soygunu izlemeye başlıyoruz. Bir çok banka soygunuyla ilgili film var ama bu film üst düzey oyuncu kadrosuyla, son ana kadar gizemini koruyan müthiş senaryosuyla ve tek bir konuya bağlı olmayıp soygunu bir çok açıdan ele alma tarzıyla benim beğenimi kazanan bir film.

Dalton Russell ve ekibi soygunu planladıktan sonra bankaya giderek büyük bir kalabalığı rehin alırlar. Bunun üzerine içlerinde Danzel Washington’ un da oynadığı karakterin bulunduğu 2 dedektif bu işi çözmek için görevlendirilirler. Ama üstlerinde büyük bir baskı vardır çünkü bankanın sahibi bu soyguna olması gerektiğinden farklı bir şekilde önem gösterip yaklaşmıştır. Hatta iş bitirici diye de tabir edebileceğimiz bir borsa brokerını da bu olay için tutar.

Bundan sonra filmimiz hırsızlar, dedektifler, özel iş bitiricimizle ve film boyunca ortaya çıkan bir sürü sırla devam edecektir. Üstüne düşünülerek film haline getirilen, Jodie Foster, Clive Owen, Danzel Washington, Willem Dafoe gibi büyük oyuncuları bir araya getiren Inside Man size de keyifli saatler geçirtebilir. İzleyecek olan herkese şimdiden iyi seyirler diliyorum.

FRAGMAN


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir