Hesaplaşma – The Accountant (2016)
Hesaplaşma filminin yönetmen koltuğunda Gavin O’Connor oturuyor. Güçlü bir kadroya sahip olan filmde başrolleri Ben Affleck,  Anna Kendrick,  J.K. Simmons,  Jon Bernthal ve John Lithgow paylaşıyor. Filmin kurgusu çok iyi yapılmış, başlarda ağır tempoda başlasa bile aksiyon sahnelerinin başlamasıyla çok başarılı bir film olmuş. Oyuncu kadrosunda ise Ben Affleck başarılı bir oyunculuk sergilemiş kardeşi rolünde ki Jon Bernthal’da çok başarılıydı. Aksiyon filmi sevenler bu filmi kesinlikle izlesin zaman nasıl geçtiğini fark etmiyorsunuz.

Filmin konusu; Christian Wolff (Ben Affleck) henüz daha küçük yaşlardan itibaren müthiş bir zekası olan ve yetenekleriyle etrafındaki herkesi şaşırtıyor örneğin, pazılı ters tarafından yapması gibi şeyler vardı. Ancak takıntıları olan bir çocuk ve doktorlar ona otizm tanısı koyuyor. Christian büyüdüğünde ise sıradan bir mahallede sıradan bir dükkanda muhasebeci olarak gözükse de aslında matematik dahisi olan Christian suç dünyasının muhasebe işlerini yapmaktadır ve neredeyse bir ölüm makinesidir. Yaşadığı hayatı yaptıklarını gizlemek paravan olarak kullanıyor. İşinde çok iyi olan Christian normal bir insanın haftalar boyunca uğraşarak yaptığı işlemleri saatler içerisinde yapabiliyor. Fakat başta dediğim gibi takıntıları olan birisi başladığı bir işi kesinlikle bitirmesi gerekiyor.

Suçla Mücadele Birimi tarafından yaptığı kirli işlerin fark edilmesiyle daha yasal işlere yönelerek bir robotik firmasında yapılan tutarsızlıkları araştırmaya başlayan Christian tutarsızlıkları çözüldükçe şirketin kirli oyunları ortaya çıkarıyor ve şirkette kirli işlerinin ortaya çıkmasını istemeyenler Christian’ı öldürmek isteyeceklerdir.

IMDB Puanı : 7,4

FRAGMAN


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir