Ghajini (2008)
Hint filmlerini seven var sevmeyen var ama güzel filmler çıktığı inkâr edilemez bir gerçek. Ben hint filmlerini seven taraftayım, sanırım bu sevgi Aamir Khan sayesinde. Çoğu Hollywood filmleriyle kıyaslanabilecek kalitede filmler ortaya koydu. Ghajini de onlardan birisi.

Kahramanımız Sanjay, kısa süreli hafıza kaybına uğrayan bir hastadır. Geçmişte başına aldığı bir darbe sonucu 15 dakika süreyle hafıza kaybı yaşamaktadır. Ama intikam yemini etmiştir, sürekli resimler çekerek ve vücuduna yaptığı dövmeler ile bu olayı kendine hatırlatır. Olaya gelecek olursak; Sanjay, bir operatör firmasının sahibidir ama kendi ülkesinde (Hindistan) pek bilinmeyen biridir. Diğer kahramanımız Kalpana ise, bir reklam şirketinde oyuncudur. Kalpana, herkese Sanjay ile sevgili olduğunu söylerek kariyerinde yükselmeye başlar. Olayı duyan Sanjay, Kalpana ile görüşmeye gider ama beklenmedik bir şey olur. Sanjay, ülkesinde pek bilinmediği için Kalpana onu tanıyamaz ve başından savar. Bu, Sanjay’ın hoşuna gider ve yeni bir aşk başlar. Tabi bu aşk pek uzun sürmez.. Kalpana, Sanjay’ın gerçek kimliğini öğrenemeden öldürülür. Tıp öğrencisi Sunita, arşivde Sanjay’ın dosyasını bulur ve ödevi için araştırmak ister ama hocası bu olaya polis dahil olduğu için reddeder. Ama Sunita olayın peşini bırakmaz ve bu intikam olayına dahil olur…

İntikam hırsı ile yanıp tutuşan bir aşığın neler yapabileceğini görüyoruz. Ağlama ihtimalinizin yüksek olduğunu belirtmekte fayda var. Hazır buraya kadar okumuşken fragmana da bir bakıp sonrada filmi izlersiniz artık.

İyi Seyirler!

FRAGMAN


Yorumlar

 1. ali

  Cevapla

  • Burak

   Cevapla

 2. Kayserious

  Cevapla

  • mehmet

   Cevapla

 3. İbrahim Burak

  Cevapla

 4. Sürmeneli

  Cevapla

 5. ssgenc55

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir