Finding Neverland – Düşler Ülkesi (2004)
finding, neverland, finding neverland, düşler, ülkesi, düşler ülkesi, johhny deppFinding Neverland çok bilinmeyen bir film değil bir çok kişinin izlediğini düşünüyorum ama ben bu filmi izlemeyi uzun bir süre erteledim. Bazen olur ya bazı filmleri açamazsın bir türlü, araya bir şey girer ya da film sana çok çekici gelmez. Bu film için bende de öyle bir önyargı vardı. İşte en zevk aldığım filmlerde beni böyle yanıltanlar oluyor. Bu filmin içinde komedi deseniz çok tatlısından, dram deseniz öyle olayları abartarak duyguları sömüreninden değil en doğal şekliyle vardı. Filmle beraber bende hayal gücümün derinliklerini keşfettim. Ve film sona erdiğinde içimde güzel duygular bıraktı ayrıca hepimizin bildiği Peter Pan eserinin nasıl ortaya çıktığını da öğrenmiş oldum.

Filmimizde Peter Pan’ ın yaratıcısı J.M Barrie’ nin gerçek hayat hikayesini ve bu klasiğin nasıl ortaya çıktığını görüyoruz. James Barrie 1900′ lü yılların başında yaşayan ve döneme göre çok farklı bir mizah ve sanat anlayışına sahip biridir. Eserlerinden birinin oyun açılışını izleyen Barrie pek beğenilmediğini gördüğünde yeni bir ilham kaynağına ihtiyacı olduğunu düşünür. Çok geçmeden de şans eseri 4 çocuk annesi Sylvia’ yla tanışır ve hem onla hem de çocuklarıyla çok özel bir bağ kurar. Bu ilişkinin James Barrie’ nin hayatına ve eserlerine nasıl etki ettiğini filmde görüyoruz.

Johnny Depp , Kate Winslet ve Freddie Highmore’ un çok iyi oyunculuklarıyla daha değerli hale gelen bu filmi izlemeyen herkese şiddetle öneriyorum. Şimdiden iyi seyirler.

FRAGMAN


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir