Eastern Promises – Şark Vaatleri (2007)
şark vaatleri eastern promises

Yüzüklerin Efendisi ile hayatımıza Aragorn olarak giren Viggo Mortensen’ın kariyerindeki en başarılı işi bu film olabilir. İzleyeli 7 yıl olmuş, sahneleri hala aklımda, bu da filmin başarısıdır diye düşünüyorum. Avrupa festivallerini de gezmiş, Altın Küre ve Oscar ödüllerinde de adaylığı bulunan, sert sahneleri ve senaryosuyla sizi silkeleyen bir yapım Şark Vaatleri.

Viggo Mortensen dışında, Vincent Cassel, Naomi Watts gibi başarılı oyunculardan oluşan bir kadroya sahip. Naomi Watts, doğum yaptıktan sonra ölen Rus bir kızın hikayesinin peşine düşen bir sağlık görevlisi rolünde. Kızın geçmişini araştırırken Rus mafyası, derin devlet artık ne varsa hepsinin ortasında kalan karakterimizin, bir yandan da yine mafya üyesi olan Viggo Mortensen’in karakteri ile ilişkisi anlatılıyor.

Filmde işlenen konu, anlatılanlar öyle doğru ve derin ki 5 saatlik film yapılsa yine izlenir. Öyle pek aileyle izlenebilecek bir film değil bence :) Bol bol Viggo Mortensen görmek, oralarda işlerin nasıl döndüğüne dair az da olsa fikir sahibi olmak ve çok kaliteli bir 2 saat geçirmek için Eastern Promises ideal bir film.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir