Cinderella Man – Külkedisi Adam (2005)
Baş yapıtlara imza atan ve hemen hemen tüm filmlerine bizi kendine hayran bırakan adam: Russel Crowe karşımıza boksör James J. Braddock gerçek hayat hikayesiyle çıkıyor. Renée Zellweger, Braddock’un güzel, eşine ve çocuklarına bağlı eşi Mae rolünü alırken, Paul Giamatti’nin menajerlik performansından etkileneceksiniz. Filmin yönetmenliğini A Beautiful Mind, The Da Vinci Code filmlerinin yönetmeni olan Ron Howard üstleniyor. Imdb puanı 8/10.

Braddock kariyerinin zirvesindeyken Büyük Buhran yüzünden tüm birikimini kaybetmiştir. Kötü bir boks maçından sonra lisansı elinden adamımız Eşi Mae ve üç çocuğuna bakmak için elinden gelen tüm fedakarlığı yapar. Mae’nin eşine olan aşkı ve desteği ‘iyi günde, kötü günde’ yeminine ne kadar sadık olduğunu gösteriyor.

Bu filmi sıkılmadan defalarca izleyebilirsiniz. Filmdeki bazı sahneler gözünüzün önünden gitmeyecektir. Bir babanın çocuğuna verdiği öğüdü, çocukları için yaptığı fedakarlık.. Bu film bize hayata karşı her zaman gardımızı almamız gerektiğini söylüyor. Dibe vurduktan sonra bile hala çıkış yolu olduğunu gösteren harika bir film. Herkes ikinci bir şansı hakkeder. İyi Seyirler..

FRAGMAN


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir