Büyük Felaket – Deepwater Horizon (2016)
Deepwater Horizon filmi, şuana kadar yaşanmış en büyük petrol kazalarından biri olarak tarihe geçen, 20 Nisan 2010’da sondaj işlemi yaparken petrolün sebep olduğu büyük bir patlamanın olduğu yaşanmış bir olayı perdeye taşımış. Patlamanın etkisiyle sızan petrolün temizlenmesi bile aylar sürerken birçok çalışan da patlamada hayatını kaybetmiş.

Filmin konusuna gelecek olursak, bir petrol sondaj kulesi olan Deepwater Horizon’da çalışan yaklaşık 130 kişilik ekip 20 Nisan günü artık petrol çıkarmak için işe koyuluyorlar. Petrol çıkarma işlemine başlamadan önce bir takım testler yapılması gerekiyor. Basınç değerleri vs. testlerin sonucunda sistemde sorunlar gözükse bile şirket yöneticileri uzun zamandır petrol çıkaramadıkları için bu sorunları görmezden gelip sondaj işlemini başlatma kararı alıyorlar. Fakat petrol çıkarma işlemi başladıktan sonra akşam saatlerinde yaşanan çok şiddetli patlamalarla, herkes büyük bir şoka uğruyor. Art arda yaşanan patlamalar ve günlerce sürecek yangından sağ kurtulmak için mücadele eden Deepwater çalışanları, bir ölüm kalım savaşının tam ortasında kalacaktır.

Deepwater Horizon filminin oyuncu kadrosunda Mark Wahlberg, Kate Hudson, John Malkovich ve Kurt Russell gibi başarılı oyuncular var. Film görsel efektler bakımından oldukça başarılı. Aksiyon ve dram tarzı sevenlerin severek izleyeceğini düşündüğüm kaliteli bir film. İzlemenizi tavsiye ederim.

İMDB Puanı : 7,2

FRAGMAN


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir