Boyhood – Çocukluk (2014)
Altın Küre Ödüllerinde en iyi film ödülünü alan ve bence Oscar’ı da hakeden haaarika bir film Boyhood. Öncelikle ciddi bir gözlem yeteneğinin ürünü ve harcanmış ciddi bir zaman dilimi sonucunda ortaya çıkmış bir film. Anne babası boşanmış, 6 yaşındaki bir çocuğun gözünden ailesiyle, arkadaşlarıyla ve kendi içinde yaşadığı 12 yıllık süreci anlatan filmde çocuk oyuncular hiç değişmemiş bu yüzden film çekilirken tıpkı filmdeki gibi gerçek hayatta da çocukların büyümesi beklenmiş. Yani filmin çekilme süresi de 12 yılı bulmuş.

Çoğumuzun çocukluğuna dokunabilecek, son 12 yıl içinde neler yaşadığımızı hayatımızda sosyal, teknolojik vb. anlamlarda neler değiştiğini bize tekrar hatırlatacak, başta da dediğim gibi çok detaylı gözlemleri olan filmde Patricia Arquette, Ethan Hawke anne-baba rollerinde. Gözümüzün önünde büyüdüğüne şahit olduğumuz Mason rolünde ise Ellar Coltrane var.

Film biraz uzun neredeyse 3 saat. Ama bu hikayeye de böyle bir süre lazımmış bence de. İzlediğim en bizden, en abartısız, sade ama etkili yapımlardan biri Boyhood. Filmi izlemenizi önermiyorum, şiddetle izlemeniz gerektiğini söylüyorum :)

 

They find that they can go affordable-papers.net through the content and in no time have a decent seeming informative article.


Yorumlar

  1. mahmut

    Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir