Bir Sinema Platformu: SineTurk
sineturk-ic

Bugün sizlere sektörünün nadir kaliteli sitelerinden birisi olan SineTurk’ten bahsedeceğim. Söz konusu bu site, adından da anlayabileceğiniz üzere genel anlamıyla sinema sektörü üstüne güzel bir plâtform… Sitede film önerilerinden tutun film eleştirilerine, vizyondaki filmlerden tutun yakında gelecek olan filmlere, hatta sinema sektörüyle ilgili haberlerden tutun fragmanlara kadar hemen hemen ihtiyacınız olan her şey mevcut.

Sitenin en güzel yanlarından birisi erişilebilirlik ve kullanım kolaylığı… Mesela film önerileri ihtiyacınız var diyelim, tek tıkla en güzel önerilere ulaşabiliyorsunuz. Söz konusu bu filmlerle ilgili oyuncular, filmin yönetmeni, vizyon tarihi, filmin özeti, filmin yapılış amacı gibi detaylı bilgiler veriliyor ve film severlerin aklındaki tüm soru işaretleri ortadan kalkıyor. Hatta filme kısaca göz atmak isteyen kullanıcılar için yine filme ait fotoğraflar ve fragman(lar) da göz ardı edilmemiş ve kullanıcıya sunulmuş.

Film eleştirileri denildiğinde akla gelen ilk sitelerden birisi olan SineTurk, bu alanda da kendini oldukça geliştirmiş bir ekibe ve yazarlara sahip… Filmleri ince detaylarından genel konulara kadar titizlikle irdeleyip film severlere düşüncelerini aktarıyorlar. Filmleri hem olumlu hem olumsuz yönleriyle eleştirip okuyucularına sunan site, işinin hakkını fazlasıyla veriyor.

Sıkı durun, SineTurk’u rakiplerinden ayıran çok önemli birkaç özellikten bahsedeceğim şimdi. Söz konusu site, SinePedi adlı bölümüyle okuyucularına sinema sektörüyle ilgili harika gruplandırmalar yapmış. Bunlar sırasıyla Sinevizyon, Sinemüzik, Sinebiyografi, Sinelist, Sinereplik ve Sinetest… Bu grupları biraz daha açmak gerekirse şunları söyleyebiliriz: Sinevizyon grubunda tarih tarih vizyondaki filmler, Sinemüzik grubunda ise sinema tarihinin en sevilen müzikleri veriliyor. Sinebiyografi grubunda ise dünyanın en çok sevilen ve tanınan oyuncuların biyografisi ve pek bilinmeyen özellikleri verilirken Sinelist grubunda ise “en’ler” sunuluyor. Sinereplik bölümünde ise hepimizin çok sevdiği en güzel replikler sunuluyor. Bu bölümün en eğlenceli alanı ise Sinetest… Adından da anlayabileceğiniz üzere sinemayla ilgili testlerin sunulduğu bu grupta, birbirinden eğlenceli testleri çözerken zamanın nasıl geçtiğini anlayamayacaksınız.

Film haberleri, film eleştirileri ve daha birçok konunun yer altığı bu platforma üye olarak en yeni gelişmelerden haberdar olabilirsiniz. İyi okumalar!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir