Bhaag Milkha Bhaag – Koş Milkha Koş (2013)
Koş Milkha Koş filmi Uçan Sih adıyla bilinen Milkha Singh’ in gerçek hikayesini anlatıyor. Milkha çocukluğunda ailesiyle mutlu bir yaşam sürerken Pakistan ile Hindistan’ ın bağımsızlık mücadelesine girip sınırlarını ayırmasından sonra arada kalır. Topraklarını bırakıp gitmek istemeyen aile Pakistan devleti tarafından kıyıma uğrar. Bu vahşetten kaçmayı başaran Milkha hayatı boyunca kurtulamayacağı anılarla Hindistan’ a gider. Zor bir çocukluk geçiren Milkha herşeye rağmen neşe saçan, inatçı bir çocuk olmuştur. Askere gittiği dönemde angarya işlerden kurtulmak için koşu seçmelerine katılan Milkha’ nın hayatı artık tamamen başka bir yöne kaymıştır. Bundan sonra Milkha’ nın Hindistan’ ın gururu bir 400 metre koşucusu olma hikayesine tanık oluyoruz.

Film izledikten sonra çoğu kişi gibi benimde koşasım geldi yerimde duramadım. Milkha Singh’ in azmine hayran kalmamak elde değil bir de bu kişinin senaristin hayal dünyasından çıkma değilde gerçekte olan biri olduğunu bilince olay daha da anlamlandı. Hint filmlerini izleyenler bilir süre olarak 3 saat ortalamasında olurlar. Bu filmde öyle ama benim için su gibi akıp geçti. 1.5 saatlik filmlerde can çekiştiğimi bilirim ama bu film sizi içine çekmeyi başarıyor.

Başrollerinde Farhan Akthar, Sonam Kapoor ve Rebecca Breeds’in oynadığı bu ilham verici filmi hepinize tavsiye ediyorum. Şimdiden iyi seyirer.

FRAGMAN 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir