Barfi! – Barfi: Aşkın Dile İhtiyacı Yoktur (2012)
Şiddetle ve şiddetle tavsiyem. İzlediğim en iyi Hint filmi. Bunu Aamir Khan serilerini izlemiş biri olarak söylüyorum. Hint filmlerindeki o gereksiz abartılar, tvde çıkan Hint dizileri gibi çözülmeyen aile sorunları yok.

Filmde komediye yer yer verilirken filmin sonunda sizi bir kaç günlük hüzne boğuyor. Filmi yeni izlemiş olmam hasebiyle biraz etkisinde kalıp beklentiyi yükseltmiş olabilirim ancak sonuna kadar değdiğine inanıyorum. Filmdeki beni en çok etkileyen sahne filmin baş roldeki oyuncusu Ranbir Kapoor (Barfi) konuşamadan yaşadığı hayal kırıklığını bağıra bağıra anlatıyor. Filmle ilgili genel özet olarak şunları da eklemek istiyorum;

“Barfi hem işitme hemde konuşma özürlü bir gençtir. Shuriti Adında genç Bir kıza aşık olur. Ama Shuritinin ailesi onun normal birisiyle evlenip mutlu ve iyi bir hayat kurmasını istemektedir. Barfi bu umut olmayan aşkdan yorulmuş yepyeni bir hayata başlamıştır. Bu arada Jhilmil isminde yeni bir sevgilisi de olmuştur. Bir yandan polis tarafından da aranmaktadır. Tam bu arada yeniden karşısına çıkan Shuriti bütün dengelerini alt üst etmiştir. Artık Barfi bir seçim yapmak zorundadır.”

Dipnot: Filmin bazı sahneleri The Notebook filminden alıntılanmış. Ancak Bollywood filmi sonuçta ismi bile alıntı. :)

Yapım Yılı: 2012

Vizyon Yılı: 2013

FRAGMAN


Yorumlar

 1. sacid

  Cevapla

 2. impossiblee

  Cevapla

 3. emrah23

  Cevapla

 4. ercan

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir