Bana Masal Anlatma (2015)
Bana Masal Anlatma vizyona daha yeni girmiş Leyla ile Mecnun’ un hayal gücüne saygı duyulası yönetmeni Burak Aksak’ ın ilk filmidir. Sıkı bir Leyla ile Mecnun izleyicisi olarak bu filmi çok uzun süredir bekliyordum. Siz de eğer benim gibi daha önceden Burak Aksak’ ı tanıyorsanız bu filmi sinemada izleme şansını kaçırmazsınız. Eğer ki önceden izlemişliğiniz yoksa ya da diziyi tam olarak beğenmediyseniz bile sinemada gördüğüm tepkilere bakarak herkes kahkahalar eşliğinde izliyordu filmi. Arkadaşlarınızla eğlenceli bir aktivite peşindeyseniz bu film kesinlikle size istediğinizi verecektir. Şahsen ben sinemada uzun zamandır böylesine eğlenmemiştim.

Filmin konusuna biraz değinecek olursak dolmuş şoförlüğü yapan Rıza bir gün masaldan fırlayıp gelmiş bir havası olan Ayperi adlı bir kızla tanışır. Kız, Rıza’ yı kendisini kurtarmaya gelen bir kahraman olarak görür ve yardım ister. Her şeyiyle farklı bu kızla tanıştıktan sonra hayatı değişen Rıza’ nın hem Ayperi’ nin gözünde kahraman olma mücadelesini hem de mahallesini yıkmaya çalışan insanlardan kurtarma çabasını izliyoruz. Filmin kadrosunda Fatih Artman, Hande Doğandemir, Devrim Yakut, Tarık Ünlüoğlu Cengiz Bozkurt, Erdal Tosun, Berat Yenilmez, Sadi Celil Cengiz, Cihan Ercan, Burcu Biricik, Ercan Yazgan, Ani İpekkaya , Gökçe Bahadır, Gürkan Uygun ve Yılmaz Erdoğan bulunmaktadır.

Ailecek izlenebilecek, küfür ve bel altı esprilerden beslenmeyerek insanları kahkahalarla güldürmeyi başaran bu filmi çok beklemeden izlemenizi şiddetle tavsiye ediyorum. Şimdiden iyi seyirler.

FRAGMAN


Yorumlar

  1. Filmmod

    Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir