Avengers: Age of Ultron – Yenilmezler (2015)
Super kahraman filmlerini ya çok sevmek ya da hiç sevmemek gerek sanırım. İkisinin arasına hiç denk gelmedim.. Ben her süper kahramanın hayranıyım. Bu sebepten birden fazla karakteri tek filmde toplayan Avengers serisinin yeri ayrıdır her zaman.

Devam filmi olan Age of Ultron’da en çok merak ettiğim karakter Quicksilver’dı. X-Men filminde izlediğimiz Quicksilver daha başarılıydı bence ama, Avengers’da olanın da hakkını yemek istemem. Age of Ultron’da, Avengers ekibinin yine dünyayı kurtarmaya çalışırken kendi içlerinde yaşadıkları çatışmaları, birbirleri ve kendi sırlarıyla olan savaşlarını izliyoruz daha çok. Kendince kusursuz bir dünya yaratmayı amaçlayan Ultron’a karşı verilen savaşta X-Men’den transfer olan Magneto’nun ikizleri de var bu sefer.

Filmin ilk yarısında konu biraz dağılmış ve olaylar yorucu şekilde ilerlese de ikinci yarıda güzel toparlamışlar. Marvel kahramanlarına has mizah anlayışının bir üst seyiyeye çıktığı film sevenlerini ilki kadar olmasa da mutlu edecek bence. Hala Avengers maceralarına dahil olmadıysanız daha fazla geç kalmayın derim.

İyi seyirler!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir