As Good As Its Gets – Benden Bu Kadar (1997)
Birbirinden çok ama çok farklı 3 hayat, tabi birde zamanla sahibinden çok komşusuna benzeyen bir köpek. Ve bu hayatların çakışması ile ortaya çıkan o sıcak dostluk; tabi dostluk kurulana kadar bu üç insanın başından geçen bir dizi olay..

Melvin ( Jack Nicholson ); kendisi obsesif bir kişilik olmakla beraber bir aşk yazarıdır. Her gün aynı yerde kahvaltı eder, tabi yanında kendi çatal bıçağını götürerek, aynı garsondan servis yapılmasını ister, bir kalıp sabunu sadece bir kere kullanır ve atar, dışarda kaldırım çizgilerine basmadan yürür ve insanlar ile birebir temastan kesinlikle kaçınır. Oldukça zorlu biridir uzun uzun bahsetmeyeceğim şimdi.

Carol (Helen Hunt ) ; Melvin’e her gün kahvaltı servisi yapan garson, bir oğlu var ve annesi ile aynı evde yaşamaktadır. Oğlu hastadır, tedavi için gerekli maddi durumu yoktur, bu yüzden sürekli çalışıyor olmasının yanı sıra bir sürü de başarısız ilişkisi olmuştur.

Simon ( Greg Kinnear ); Melvin’in eşcinsel komşusu, köpek sahibi, yakışıklı bir ressam.

İyi filmlerin sıkı takipçileri yüksek ihtimalle bu filmi çoktan izlemişlerdir; ama 1997 yapımı olduğu için, zamanında yaşı bu filmin yayın tarihine yetmeyenler için ve bir de eski ama güzel yapımları tekrar hatırlatmak için bu önerimi sizlerle paylaşıyorum. Beğenilmesi dileğiyle..

FRAGMAN


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir