Angels & Demons – Melekler ve Şeytanlar (2009)
Yıllar önce bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine izlediğim bu film, film arşivimde paha biçilmez bir yere sahip. İlluminatinin gizemi beni hep pençesine düşürdü. Resmen bu örgütün kapatıldığını biliyoruz, asırlar önce hem de. Ancak internette de dolaşan örgütün kapatılmadığı, aksine örgütün üyelerinin Dünya’ya yön veren insanlar olduğu yönündeki komplo teorileri hep ilgimi çekmiştir. Film, akışı ile sizi yutuyor ve Tom Hanks eşliğinde tadına doğulmaz bir seyir zevki yaşatıyor. Dan Brown’un kitabından uyarlama bu film, ön yargılarımızı yıkarak bir ”kitaptan uyarlanan” filmin ne kadar başarılı olabileceğini bize gösteriyor.

Cern deneyinde yaşanan cinayetin sorumlusu olarak illuminati gizli örgütünden şüphelenilmiştir. Bunun üzerine simgebilim uzmanı Robert Langdon olayı araştırması için Roma’ya davet edilir, Robert’a burada İtalyan bilim insanı Vittoria Vetra da eşlik ederek çalınan karşıt maddeyi beraber aramaya koyulurlar.

Soluk soluğa bir aksiyon, sonunu merakla beklediğiniz bir macera… Kim melek kim şeytan? Bunu öğrenmek için sizi filmi izlemeye davet ediyorum.

İyi seyirler, iyi günler dilerim.

FRAGMAN


Yorumlar

 1. I'm jack br●ken heart

  Cevapla

  • oneway

   Cevapla

  • oneway

   Cevapla

 2. ssgenc55

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir